خدمات چاپ و بسته بندی آوین

وردپرس بلاگ ابزاری است که به شما کمک می کند تا هر زمانی که مایل بودید، بلافاصله به انتشار ایده‌ها، افکار و دیدگاه‌هاﯼ خود بپردازید. ادامه مطلب...


« ویژگی و خصوصیات بسته بندی کارتنی و مقوایی

جعبه مقوای بسته بندی

ویژگی و خصوصیات بسته بندی کارتنی و مقوایی : با توجه به اهمیت فروش محصول در دنیای امروزی، جعبه و بسته بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که آن را از نظر فیزیکی و تعیین ساختار شکلی مورد بررسی قرار می دهیم.

ویژگی های جعبه بسته بندی موفق

1- در صنعت بسته بندی قبل از هر چیز، جعبه باید از کل محصول به خوبی محافظت کند.

2- در مرحله دوم ، جعبه بسته بندی می بایست با مشتری به خوبی ارتباط برقرار کند. هنگامی که یک جعبه در معرض دید مشتری قرار می گیرد در واقع حکم تبلیغات محیطی را برای مشتری دارد که مشتری را به سوی خود فرا خواند. در واقع بسته بندی کارتنی یا مقوایی، نماینده شما در حضور مشتری است.

3 – یک بسته بندی خوب باید بتواند محصول را به طور کامل و مفید توضیح دهد تا ابهامی برای مشتری به وجود نیاید. این توصیح میتواند با چاپ یک طرح خلاقانه نتیجه خوبی را حاصل کند.

4 – جعبه بسته بندی باید بتواند محصول را ایمن و سالم نگه دارد و حتی با تکنولوژی های روز دنیا سازگاری داشته باشد.

5- یک بسته بندی زمانی موفق است، که بعد از تمام شدن محصول برای هدف دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

6- بسته بندی موفق تر است که به اصطلاح با مشتری حرف بزند و امکانات و خصوصیات خود را به وی با یک نگاه ارائه دهد.

 بیشتر بدانید: استعلام قیمت آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی

تعیین نوع جعبه بسته بندی متناسب با محصول

1- جعبه مقوایی تاشو (folding carton)

2- جعبه های مونتاژی

3- جعبه های کارتنی (لمینتی یا بدون لمینت)

جعبه مقوایی تاشو (folding carton) جعبه ای است که اغلب از مقوا ساخته می شود. به طور کلی، در جعبه مقوایی اگر امکان آن باشد که تای آن را باز کنیم بدون این که جعبه بسته بندی ما خراب شود میتوان گفت که ما یک مقوای تاشو داریم. جعبه های تاشو معمولا از مقوای 230 الی 400 گرم ساخته می‌شوند. جعبه های مقوایی تاشو اغلب با چسب بسته می شوند و به شکل مسطح (چسب خورده باز) به محل مورد نظر منتقل می شوند. این امر به آنها مزیت فشردگی برای انتقال و ذخیره می دهد.

 بیشتر بدانید: جعبه مقوایی و انواع بسته بندی مقوایی

بسته بندی مقوایی

گاهی ممکن است جعبه ای که می خواهید طراحی کنید از نوع جعبه مونتاژ باشد. ساختار کارتن بسته بندی مونتاژ بدین صورت است که از یک ورق سنگین تر از جعبه مقوایی تاشو ساخته شده است و با مواد نازک تر، مانند کاغذ یا پارچه روکش لمینت شده است. اگر برای یک محصول لوکس جعبه طراحی می کنید باید مشتری را متقاعد کنید از جعبه های مونتاژ استفاده کند که با این روش ارزش بالایی به خریدار خود بدهد.

بسته بندی کارتنی

کارتن بسته بندی لمینتی و غیر لمینتی

در این نوع جعبه از کارتن های سری فلوت (کارتن های موج دار) استفاده می شود. اگر محصول نسبتاً سنگینی دارید که نیاز به استقامت دارد، این گزینه برای شما مناسب است. چاپ مستقیم بر روی کارتن یکی از گزینه ها است، اما معمولاً محدودیت هایی برای کارهای حرفه ای دارد. گزینه دیگر، چاپ بر روی کاغذ و یا مقوا و لمینت کردن آن بر روی کارتن است.

بسته بندی لمینتی

تاثیر بسته بندی در فروش

یک بسته بندی باید قابلیت های زیادی داشته باشد تا بتواند مورد توجه قرار بگیرد. شکل، رنگ، جنس جعبه و یا ساختار غیر معمول، تزئینات و بافت ها عناصری هستند که ثابت شده است که می تواند فروش را افزایش دهد. همیشه به دنبال متمایز بودن در خرده فروشی باشید.

از آنجا که تولید جعبه های مختلف نیاز به تجهیزات مختلفی دارد، باید به این نکته توجه کرد که کدام عرضه کننده چه نوعی از جعبه را تولید می کند. برخی از تولید کنندگان کارتن تنها یک نوع جعبه تولید می کنند، بعضی ها جعبه های مقوایی تاشو، بعضی ها جعبه های مونتاژی و بعضی ها جعبه کارتنی لمینتی و غیر لمینتی را تولید می کنند. برخی از مجموعه ها تنها چاپ مقوا یا «روکش» انجام می دهند و فرایند تبدیل آن به یک جعبه بسته بندی شده را بر عهده دارند.

 بیشتر بدانید: جعبه مقوایی و انواع بسته بندی مقوایی

گرفتن طرح قالب برای شروع طرح گرافیکی

در ابتدا باید یک «طرح قالب» در یک فرمت دیجیتالی در اختیار داشته باشید.در این طرح قالب دقیقاً اندازه ها، خط تا و برش مشخص شده است، همچنین قادر به دیدن مکان چسب ها خواهید بود. طراحان متخصص سازه کارتن بسته بندی، جعبه هایی درست می کنند که به خوبی به شکل مربع در می آیند، به راحتی مونتاژ می شوند و زمانی که قرار است بسته باشند، بسته می مانند. آنها می دانند که تجهیزات ما چه چیزی می تواند تولید کند.

 بیشتر بدانید: نمونه کار های انواع جعبه کارتن در بسته بندی های مختلف

طرح و قالب بسته بندی

 

انواع جعبه بسته بندی

اگر خط قالب ندارید، می توانید با گفتن سبک و اندازه کارتن درخواست یک خط قالب از قالب ساز داشته باشید، همراه با نام و ضخامت ماده ای که از آن ساخته خواهد شد. برخی از سبک های استاندارد برای کارتن بسته بندی تاشو عبارتند از:

سر و ته زبانه دار

جعبه مقوای بسته بندی

 

جعبه بسته بندی زبانه دار سر و ته

جعبه بسته بندی

 

جعبه ته لاک باتام خودکار

جعبه مقوای بسته بندی

 

جعبه سر وته درب دوبل

بسته بندی مقوایی

جعبه ته بسته دیواره دوبل 

جعبه مقوای بسته بندی

جعبه لاک باتم ضربی – معمولی

بسته بندی کارتنی

جعبه  زبانه دار کتابی

کارتن سازی

چگونگی اندازه گیری جعبه های مقوایی و کارتنی

اگر می خواهید خط قالب یا قیمت را برای تولید کارتن با گفتن مشخصات جعبه دریافت کنید، باید ابعاد دقیق و درستی از آن داشته باشید. عرضه کنندگان جعبه بسته بندی تاشو به ابعاد (طول،عرض و ارتفاع) بیرونی نیاز دارند، در حالی که صنعت سازان کارتن های لمینتی، داخل کارتن را اندازه می گیرند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه تولید انواع بسته‌بندی می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین و یا صفحه تماس با کارشناسان آوین پک ارتباط برقرار کنید.

 

شماره تماس واحد فروش: 02632746551

 

تماس با ما

 

لینک : چت آنلاین در وبسایت رسمی

your ad here

نظری بدهید