خدمات چاپ و بسته بندی آوین

وردپرس بلاگ ابزاری است که به شما کمک می کند تا هر زمانی که مایل بودید، بلافاصله به انتشار ایده‌ها، افکار و دیدگاه‌هاﯼ خود بپردازید. ادامه مطلب...


« کارتن قارچ و قیمت بسته بندی آن

کارتن قارچ و قیمت بسته بندی آن با رعایت مواردی بسیار راحت مشخص میگردد. قبل از پرداختن به قیمت بسته بندی قارچ بهتر است کمی در مورد این میوه با ارزش بدانید.

بسته بندی قارچ

قارچ محصول فوق العاده ظریف و حساسی است و بسته‌‌‌بندی قارچ هم به مراتب حساس و مهم است، زیرا که قارچ پس از برداشت به تدریج کیفیت خود را از دست می دهد لذا برداشت، جابه جایی و نگهداری محصول باید با کمال دقت و مراقبت انجام شود تا به مرحله بسته‌‌‌بندی قارچ برسد تا آنها را در کارتن قارچ بسته‌‌‌بندی کنند. از وارد شدن هرگونه فشار و ضربه به قارچ ها که باعث قهوه ای شدن کلاهکشان میشود و بازار فروش آنرا به شدت کاهش می دهد، خودداری کنید.

 

 بیشتر بدانید: استعلام قیمت

نکات قبل بسته بندی قارچ

به منظور حفظ کیفیت محصول تا قبل از بسته‌‌‌بندی قارچ، رعایت نکات ذیل در هنگام برداشت محصول و نگهداری از آن توصیه می شود:
در هنگام چیدن قارچ باید توجه داشت که به کلاهک قارچ فشار بیش از حد وارد نشود و در هنگام قراردادن در کارتن بسته‌‌‌بندی قارچ، از تماس بیش از حد دست با آن نیز خودداری شود. بهتر است قارچها در هنگام برداشت مستقیماً در ظروف بسته‌بندی قرار گیرد و از تجمع محصول به صورت توده خودداری شود زیرا این عمل باعث وارد شدن فشار به لایه های زیرین قارچ و صدمه دیدن یا قهوه ای شدن آن خواهد شد، بنابراین نحوه حمل کارتنی که بسته‌‌‌بندی قارچ در آن قرار دارد، بسیار مهم است.

صادرات قارچ

در ایران بیشتر قارچ ها به صورت تازه مصرف شده و به بازار عرضه میشود و مقدار کمی از آن را به صورت کنسروی نگهداری میکنند البته قارچ خام بیشترین حجم صادرات محصولات و مبادلات داخلی را دارد که از طریق بسته‌‌‌بندی صحیح قارچ این امر امکان پذیر است. قارچ را در کانتینرهای یخچال دار جا به جا می کنند تا دچار فساد نشوند به همین منظور کارتن بسته‌بندی ضد رطوبت تولید میشود تا بسته‌‌‌بندی قارچ را در آن قرار دهند.

نگهداری قارچ در درجه حرارت بالا موجب خشک شدن، قهوه ای شدن، چرمی شدن بافت، باز شدن کلاهک و طویل شدن ساقه قارچ و در نهایت آلودگی با باکتری می شود، در این صورت بوی زننده از قارچ استشمام می شود. به منظور کاهش آثار حرارت و کمک به نگهداری قارچ معمولاً آنها را در بسته های پلاستیکی مخصوص، بسته بندی کرده و سطح بسته، توسط یک لایه پلی اتیلن (سلفون) پوشیده می شود و در نهایت در جعبه کارتن های بزرگ که کارتن مادر نامیده میشود، قرار می‌دهند.

 

 بیشتر بدانید: جعبه مقوایی و انواع بسته‌بندی مقوایی

 

کارتن بسته‌بندی قارچ

نکات  قبل از درجه بندی قارچ

قارچ های خوراکی کوتاه عمر هستند و عوامل مختلفی مانند لهیدگی و پوسیدگی، آبکی شدن و تغییر رنگ و بوی آن ها، سبب می شود که کیفیت قارچ به شدت کاهش یابد و درنتیجه ارزش خود را در بازار از دست میدهد. بنابراین باید پس از برداشت قارچ، بلافاصله قارچ ها را به سردخانه، برای فرآوری و یا بسته‌‌‌بندی قارچ انتقال داد.
اما لازم است به این نکته توجه شود که همه قارچ ها را، نمیتوان بسته‌بندی و به بازار عرضه داشت بلکه باید ابتدا قارچ ها را درجه بندی و سپس درباره نحوه بسته‌بندی و عرضه آن به بازار تصمیم گیری کرد.

درجه‌بندی قارچ های دکمه ای

قارچ های دکمه ای را به سه درجه رتبه بندی می کنند:
قارچ های دکمه ای کوچک
قارچ های دارای غشا
قارچ های بالغ با کلاهک باز

قارچ های دکمه ای کوچک و قارچ های دارای غشا را می توان به صورت تازه فروخت ولی قارچ های دارای کلاهک باز را معمولاً به صورت کنسرو شده در می آورند. معمولاً برداشت قارچ های کوچک هم نیاز به هزینه ی بیشتری دارد و هم گران تر به فروش می رسد در حالی که قارچ های بزرگ تر نیاز به زمان کمتری برای برداشت دارند و هزینه ی کمتری هم برای بسته‌بندی قارچ آنها صرف میشود.

 

mushroom-packaging

تأثیر کارتن بسته‌‌‌بندی قارچ بر قیمت

غیر از درجه بندی قارچ، روش بسته‌‌‌بندی قارچ هم بر قیمت آن تاثیر گذار است. به این معنی که قارچ های درجه یک در بسته‌بندی های کوچک تر بسته‌بندی می شوند و برای جلب نگاه مشتری می توان کارتن های بسته‌بندی شکیل با طراحی منحصر به فرد را برای این محصولات تولید نمود. طرح روی جعبه و مدل جعبه در طراحی کارتن از اهمیت بالایی برخودار است.

 بیشتر بدانید: نمونه کار های انواع جعبه کارتن در بسته بندی های مختلف

 

صنایع بسته‌بندی آوین پک با سالها تجربه در زمینه تولید کارتن صادراتی قارچ، آماده قبول سفارشات در تیراژهای متنوع با قیمت بسیار مناسب می‌باشد. برای مشاوره رایگان در این زمینه از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید.

 

وب سایت رسمی کارتن سازی  

تماس با کارشناسان 

درباره ما

خدمات ما

your ad here

نظری بدهید